Magyar koprodukcióval nyit újra a Sanghaji Nagyszínház

A Művészetek Palotájával (Müpa) közös koprodukcióval, Verdi Attila című operájával és világhírű magyar művészek fellépésével nyitják meg a felújított Sanghaji Nagyszínház idei szezonját csütörtökön.

sanghaj
A Müpa, a Sanghaji Nagyszínház és a Sanghaji Operaház együttműködésében bemutatott Attilával születésének 200. évfordulója alkalmából Verdire emlékeznek, és megünneplik a Sanghaji Nagyszínház 15. születésnapját is - közölte a darabot rendező Káel Csaba, a Müpa vezérigazgatója az MTI-vel.


Elmondta: olyan operát akart választani, mely kapcsolódik Kínához, ezért esett a választása erre a darabra. Kínában történelmi tényként kezelik a hun-magyar rokonságot, vagyis, hogy az ősi kínaiak által nyugatra űzött hunok leszármazottai a magyarok.

 

shanghaj nagyszinhaz

 

A csütörtök esti előadás az Attila ősbemutatója lesz Kínában, a darabot félig szcenírozva április végén Magyarországon már bemutatták. Az első szereposztásban Boross Csilla szoprán énekel, többek között Giacomo Prestia, Fabio Sartori, Gabriele Vivani, Csang Csien-lu és Jü Hao-lej mellett. A magyarországi bemutatótól a sanghaji némiképp eltér majd: nagyobb lesz a kórus, több a statiszta, emellett a helyi ízlésvilágot tükröző, keleti jegyeket viselnek a díszletek és a jelmezek - sorolta Káel. Az esemény a jegyeladások szerint is igen nagy sikernek ígérkezik, a jegyek több árkategóriában már a hét elején elfogytak.


Óriási dolog, hogy egy ekkora előadás helyet kap Sanghajban, és külön öröm Magyarország Attilán keresztül való népszerűsítése. A Sanghaji Nagyszínházzal való együttműködés 2011-re datálódik vissza, a Művészetek Palotája mellett a salzburgi zenei fesztivál az intézmény koprodukciós partnere - fogalmazott a Müpa vezérigazgatója.

 

sanghaj2


Két kiállítás is bemutatta Sanghajt a Müpában szeptember közepén: az egyiken kínai fotósok munkái a kelet-kínai metropolisz mai életét, az Egy magyar építész Sanghajban tárlaton pedig a városnak több mint 60 épületet tervező Hudec László munkásságát ismerhették meg az érdeklődők. Sanghajban Hudec tervezte egyébként az első Nagyszínházat, amely nem azonos a most felújított, és az Attila ősbemutatójának helyszínéül szolgáló épülettel.

 

Forrás: MTI

 

süti beállítások módosítása