Július 24-én búcsúztatják Kállai Istvánt

 

Július 24-én búcsúztatják Kállai István József Attila-díjas írót, dramaturgot, humoristát. A Budapesti Operettszínház örökös tagjától reggel 9 órakor a Farkasréti temető külső ravatalozójában vesznek végső búcsút.

A magyar zenés színház kiemelkedő alakját 86 éves korában, július 2-án érte a halál. Kállai Istvánt a Budapesti Operettszínház saját halottjának tekinti. Temetésén búcsúztatót Kerényi Miklós Gábor, a színház művészeti vezetője és Szinetár Miklós rendező mond - tájékoztatta a színház kedden az MTI-t.

 

kallai-istvan

Fotó: Zih Zsolt/MTI


Kállai István már a Közgazdaságtudományi Egyetem iparszakának elvégzése alatt írt jeleneteket és rádiójátékokat. Első színházi munkája az Irány Caracas című komédia volt, ezt jó néhány vígjáték, zenés darab követte: a Kötéltánc, az Ugorj ki az ablakon!, a Férjek a küszöbön, a Majd a papa, valamint az Egymillió fontos bankjegy.


Magyar és nemzetközi színpadra alkalmazott és írt számos zenés művet, operettet, íróként a Menyasszonytánc, átdolgozóként a Csárdáskirálynő, a Marica grófnő, a Mária főhadnagy, a Bajadér, a Madame Pompadour és az Egy éj Velencében dramaturgiai munkái is az ő nevéhez köthetők.


A színházon kívül a film világában is dolgozott, több sikeres forgatókönyvet írt: Kojak Budapesten (1980), Nápolyt látni, és... (1972), Fuss, hogy utolérjenek... (1972), A veréb is madár (1968).


Sorozatokat írt a Magyar Televíziónak 1970-től, 1974-ben megalapította a televízió szórakoztató főosztályát, amelynek vezetője, majd főmunkatársa lett. 1981-től a Vidám Színpad dramaturgja, 1989-től a Budapesti Operettszínház dramaturgja és örökös tagja volt.

 

Forrás: MTI

 

 

süti beállítások módosítása